در حال انجام تغییرات روی وب سایت هستیم، در صورت وجود مشکل لطفا اطلاع دهید.
 • درباره من
 • آموزش
 • تماس با ما
 • شما اینجا هستید : خانه » فوم رول چیست ؟ عملکرد فوم رولر پرینتر، سرویس و تعویض غلطک فوم

  فوم رول چیست ؟ عملکرد فوم رولر پرینتر، سرویس و تعویض غلطک فوم

  تاریخ انتشار: 2019/05/10 بخش :آموزش دیدگاه:بدون دیدگاه بازدید : 612 بار

  فوم رول در پرینترهای لیزری، عملکرد و سرویس غلطک فوم

  فوم رول پرینتر یکی از مهمترین و اثرگذارترین قطعات در کیفیت چاپ می باشد که در ادامه آن را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

  غلطک فوم چیست

  غلطک فوم یا فوم رولر یا پی سی آر قطعه ای از کارتریج پرینترهای لیزری میباشد که در تماس با درام می باشد این غلطک از جنس فوم می باشد.

   

   عملکرد غلطک فوم چگونه اس

  برای اینکه بدانید عملکرد غلطک فوم یا فوم رولر چگونه است بایستی اطلاعات مختصری از عملکرد کارتریج پرینتر و نحوه عملیات چاپ داشته باشید.

  عملیات چاپ پرینتر بر پایه الکتریسیته ساکن انجام می شود.

  مهمترین قطعه که در این عملکرد نقش دارد قطعه درام پرینتر است در صورتی که نمی دانید درام پرینتر چیست و چه کاری انجام می دهد توصیه می شود لینک زیر را ببینید:

  در مورد درام پرینتر بیشتر بدانید…

  هنگام عملیات چاپ سطح درام بایستی از بار الکتریکی یا الکتریسیته ساکن انباشته شود که به این کار شارژ سطح درام گفته می شود. عملیات شارژ سطح درام توسط غلطک فوم یا فوم رولر انجام می شود.

  غلطک فوم در کارتریج پرینترهای لیزری شرکت های اچ پی ، سامسونگ و کانن وجود دارد. پرینتر های شرکت برادر به جای غلطک فوم از یک سیم شارژ در قسمت بهره می برد که عملکردی مشابه غلطک فوم دارد.

   غلطک فوم چگونه سرویس می شود

  کثیف شدن غلطک فوم اثر بدی روی چاپ پرینتر دارد و تمیزکاری آن می تواند کیفیت چاپ پرینتر را افزایش دهد. شاید تصمیم داشته باشید کارتریج پرینتر خود را شارژ نمایید و یا قطعات کارتریج پرینترتان را سرویس نمایید.

  در هنگام عملیات شارژ کارتریج می توانید غلطک فوم را به دقت بررسی کنید گاهی اوقات ممکن است پودر ها روی غلطک فوم بماند و سفت شود یا خط و خش های روی غلطک فوم وجود داشته باشد. در دو انتهای غلطک فوم ممکن است گریس ها و یا روان کننده های خاصی وجود داشته باشد و مواردی اتفاق می افتد که این گریس ها به سطح فوم می رسد.

  در این هنگام می توانید غلطک فوم را با پنبه یا دستمال آغشته به الکل تمیز نمایید. غلطک فوم را در پرینترهای سامسونگ می توانید با یک تیکه ابر آغشته به مواد شوینده بشویید و بگذارید تا خشک شود.

   چه موقع بایستی غلطک فوم را تعویض کنیم

  در صورتیکه غلطک فوم عملکرد درستی نداشته باشد باعث سیاه زدن پرینت می شود یا ممکن است زمینه مختصری روی صفحات چاپ شده داشته باشد. همچنین ممکن است سطح غلطک فوم خراب شود.

  در این حالت رویه غلطک فوم سفت و شکننده می شود و اتفاقی که می افتد این است که خاصیتش را از دست داده و نمی تواند نقش خود را به درستی ایفا نماید. این زمانی است که شما بایستی غلطک فوم را تعویض کنید.

  ممکن است خط و خراش هایی روی سطح غلطک فوم وجود داشته باشد که با تمیز کردن آن توسط الکل تمیز نمی شود. در این گونه موارد نیز بایستی غلطک فوم را تعویض نمایید.

  شاید به موضوعات زیر هم علاقه داشته باشید:

  غلطک مگنت در پرینتر و عملکرد آن

  کتاب آموزش شارژ کارتریج پرینتر

  آموزش صفر تا صد شارژ کارتریج پرینتر مخصوص بازار کار

  5/5 - (2 امتیاز)
  شبکه های اجتماعی
  دیدگاه کاربران
  مشاوره و خرید پرینتر