تلگرام - ایتا : 09905642300
 • درباره من
 • تماس با ما
 • شما اینجا هستید : خانه » ساخت خانه واقعی با پرینتر سه بعدی!

  ساخت خانه واقعی با پرینتر سه بعدی!

  تاریخ انتشار: 2017/03/15 بخش :اخبار دیدگاه:بدون دیدگاه بازدید : 1227 بار

  ساخت خانه واقعی با پرینتر سه بعدی!

  متخصصان یک شرکت روسی با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی توانستند یک خانه کوچک را درمدت ۲۴ ساعت و با قیمت بسیار پایین بسازند. فرآیند ساخت این خانه شامل چاپ سه‌بعدی بخش‌های مختلف آن و مونتاژ این قطعات در محل بنای آن است.

  شرکت Apis Cotr برای ساخت این خانه‌ها از یک چاپگر سه‌بعدی قابل حمل استفاده می‌کند که توسط بنیان‌گذار آن طراحی و ساخته شده است. کل فرآیند چاپ قسمت‌های مختلف خانه ازجمله دیوارها، پارتیشن‌ها و سایر اجزای آن کمتر از یک روز به طول می‌انجامد و پس از تکمیل خانه، چاپگر با استفاده از یک جرثقیل برداشته شده و در پایان کار سقف خانه نصب می‌شود.

  در انتهای کار نیز دیوارها و بخش‌های داخلی خانه نصب و در جای خود محکم می‌شوند.
  تمام چاپگرهای سه‌بعدی که تاکنون ساخته شده‌اند، قابل حمل هستند، به عبارت دیگر ابعاد کوچکی دارند و توانایی چاپ سه بعدی اشیایی با حجم کوچک را دارند؛ اما برای چاپ سه‌بعدی دیوارها و اجزای یک خانه به یک چاپگر بزرگ نیاز است. به همین علت نیکیتا چن یون تای مدیر عامل و بنیانگذار شرکت Apis Cotr چاپگری را در مقیاس صنعتی تولید کرد که قابلیت چاپ سه بعدی اجسام بزرگی مانند دیوارهای خانه را دارد.

  هدف این شرکت تولید سریع، کارآمد و ارزان قیمت خانه‌هایی است که قابلیت سکونت را دارند و موجب تسهیل زندگی بسیاری از ساکنین زمین می‌شوند.
  خانه‌هایی که با استفاده از این فناوری ساخته می‌شوند، ۱۷۵ سال عمر می‌کنند و هزینه ساخت آن‌ها تنها ۱۰.۱۳۴ دلار است.

  چنانچه نظری در ارتباط با این مقاله با عنوان “ساخت خانه واقعی با پرینتر سه بعدی!” دارید از قسمت نظرات بیان نمایید.

  5/5 - (1 امتیاز)
  شبکه های اجتماعی
  دیدگاه کاربران
  ارسال دیدگاه

  مشاوره و خرید پرینتر