ریست پرینتر اپسون L355 و رفع مشکل قفل شدن پرینتر

اگر شما یک پرینتر اپسون جوهرافشان در منزل داشته باشید خیلی دیر یا زود برای ریست کردن پرینتر نیازمند فایل ریست خواهید شد.

در واقع می‌توان گفت که اغلب پرینترهای اپسون بعد از اینکه مدتی کار می‌کنند متوقف می‌شوند و در این حالت چراغ‌های روی پنل روشن شده و دیگر نمی‌توانید از پرینتر استفاده کنید.

این موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که کنتور مخزن ضایعات جوهر به حد نصاب رسیده باشد و شما نیاز دارید برای استفاده مجدد از پرینتر آن را ریست نمایید.

تشخیص دقیق مشکل ریست پرینتر اپسون ال ۳۵۵

از کار افتادن پرینتر یا روشن شدن چراغ‌های روی پنل L355 ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد و نیاز دارید که قبل از اینکه اقدام به تهیه فایل ریست کنید مطمئن شوید که آیا با ریست کردن پرینتر مشکل شما حل می‌شود یا خیر

ریست پرینتر اپسون L355

در ادامه دو علامت مهم برای پرینترهایی که نیاز به ریست دارند ذکر می‌شود با توجه به این علایم می‌توانید این مشکل را تشخیص دهید

علامت اول:

اولین علامت متوقف شدن پرینتر است در این حالت پرینتر اصطلاحا قفل می‌کند و شما هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید.

همچنین ممکن است روی صفحه کامپیوتر خود پیغام‌ها یا هشدارهایی دریافت کنید که در آن به اصطلاح   waste ink pad اشاره شده است.

دومین علامت مهم برای تشخیص ریست پرینتر اپسون L355 توجه به چراغ‌های روی پنل دستگاه می‌باشد.

روی پنل پرینتر اپسون L355 دو دکمه و چراغ مهم وجود دارد یکی از آنها با شکل قطره که مربوط به جوهر بوده و دیگری با شکل کاغذ که مربوط به وضعیت کاغذ دستگاه می‌باشد.

هنگام مشکل ریست اپسون L355 چراغ‌های مربوط به قطره و کاغذ به صورت یکی در میان شروع به چشمک زدن می‌کنند. رنگ این چراغ‌ها معمولاً قرمز یا نارنجی می‌باشد.

شما با دیدن همین دو علامت مهم می‌توانید از اینکه پرینتر شما نیاز به ریست دارد مطمئن شوید.

نحوه ریست پرینتر اپسون L355

ریست کردن پرینتر اپسون L355 یک کار بسیار ساده می‌باشد  با استفاده از نرم‌افزار ریست می‌توانید در چند دقیقه پرینتر خود را ریست کرده و مجدداً از آن استفاده کنید.

در کنار فایل یا همان نرم‌افزار ریست اپسونL355 یک فایل آموزشی کوتاه وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید از نرم‌افزار استفاده کرده و خیلی سریع پرینتر خود را ریست کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد فروشگاه
اسکرول به بالا
مشاوره و خرید پرینتر