فایل ریست پرینتر اپسون Epson Stylus Photo 1410

دسته بندی : فایل ریست پرینتر

دانلود نرم افزار ریست پرینتر اپسون ۱۴۱۰

جالب است بدانید بسیاری از مشکلاتی که برای پرینترها ایجاد می شود به راحتی می تواند توسط کاربر حل شود و با این کار شما می توانید در هزینه و مهمتر از آن زمان خود صرفه جویی کنید.

یکی از این مشکلات در ارتباط با پرینتر اپسون استایلوس ۱۴۱۰ قفل کردن پرینتر است. این دستگاه یک چاپگر جوهرافشان از شرکت اپسون است و این مسئله در میان این پرینترها رایج است.

فایل ریست پرینتر اپسون Epson Stylus Photo 1410

مطمئنا احساس خوبی خواهید داشت اگر خودتان بتوانید به راحتی مشکل پرینترتان را برطرف کنید و از هر تعمیرکاری بی نیاز شوید. در ادامه همراه ما باشید تا به شما بگوییم که چگونه این مشکل و سایر مشکلات پرینتر ۱۴۱۰ را به آسانی تشخیص داده و برطرف نمایید.

نرم افزار ریست پرینتر اپسون ۱۴۱۰ چیست و چه زمانی استفاده می شود؟

اینجا قصد نداریم با اصطلاحات فنی و حرف های آنچنانی ذهن شما را درگیر کنیم. قضیه بسیار ساده است. به طور کلی پرینترهای جوهرافشان اپسون (پرینترهایی که از جوهرهای مایع به عنوان مخزن رنگ استفاده می کنند) بعد از مدت زمانی کارکرد متوقف می شوند. البته این مدت زمان کاملا بستگی به میزان استفاده شما از پرینتر دارد.

در اغلب موارد این مشکل با ریست کردن پرینتر برطرف می شود اما دانستن اینکه آیا واقعا پرینتر ۱۴۱۰ شما نیاز به ریست دارد یا نه بسیار مهم است.

نرم افزار ریست اپسون ۱۴۱۰

سوالی دارید؟

تماس بگیرید: ۰۹۹۰۵۶۴۲۳۰۰ (واتساپ ، تلگرام ، تماس تلفنی)

چگونه تشخیص دهیم که پرینتر اپسون ۱۴۱۰ با ریست کردن آن مشکل حل می شود؟

برای این کار بعد از متوقف شدن پرینتر اولین کار چک کردن چراغ های مربوط به آن است. متاسفانه پرینتر شما سخنگو نیست اما با زبان خودش می تواند با شما سخن بگوید. برای درک مشکل به چراغ های جلوی پرینتر توجه کنید. در کنار دکمه های جلوی پرینتر شما چراغ های رنگی کوچکی تعبیه شده است که در واقع زبان پرینتر شماست. این چراغ ها با حالت های مختلف روشن شدن می توانند با شما حرف بزنند.

روشن شدن چراغ های پرینتر اپسون ۱۴۱۰

پرینتر اپسون ۱۴۱۰ سه عدد چراغ کوچک دارد. این چراغ ها در محل کلیدهای پرینتر قرار گرفته اند. اپسون ۱۴۱۰ سه عدد کلید دارد. یکی کلید قطره یا جوهر، کلید کاغذ و همینطور کلید پاور که کار روشن و خاموش کردن دستگاه را انجام می دهد.

تصویر زیر به راحتی محل کلید ها و چراغ های پرینتر اپسون ۱۴۱۰ را نشان می دهد.

نرم افزار ریست پرینتر اپسون 1410 - روشن شدن چراغ ها

هنگامی که پرینتر شما قفل می کند در صورتی که چراغ های جوهر و کاغذ بصورت یکی درمیان چشمک زن باشند به این معنی است که پرینتر شما نیاز به ریست دارد.

رمزگشایی زبان پرینتر اپسون ۱۴۱۰

پرینترهای مختلف به حالت های گوناگون مانند صفحه نمایش، کدهای خطا و روش های دیگر قادر به پیام دادن هستند. در مورد پرینتر اپسون ۱۴۱۰ شما می توانید از وضعیت چراغ های جلوی پرینتر متوجه پیام دستگاه شوید. حالت های مهم آن را در ادامه بیان می کنیم و شما با یادگیری این حالت ها می توانید وضعیت پرینتر را در هر شرایطی درک کرده و بسیاری از مشکلات آن را تشخیص دهید و سپس اقدام به رفع آن نمایید.

پنل پرینتر اپسون استایلوس ۱۴۱۰

همانطور که قبلا اشاره شد در قسمت پنل این پرینتر سه عدد چراغ وجود دارد.

چراغ پاور دارای دو رنگ سبز و قرمز است و دو چراغ دیگر نارنجی هستند. این چراغ ها ممکن است با رنگ و الگوی مختلفی به حالت چشمک زن و یا ثابت درآیند که هر حالت آن نشانگر یک وضعیت پرینتر می باشد.

وضعیت های مختلف روشن شدن چراغ های پرینتر اپسون ۱۴۱۰

توضیح حالات مختلف

حالت اول:

چراغ پاور سبز ثابت است

در این حالت پرینتر شما آماده به کار است. می توانید دستور چاپ را برای پرینتر ارسال نمایید.

حالت دوم:

چراغ پاور سبز چشمک زن است

این حالت مربوط به زمانی است که پرینتر شما مشغول انجام کاری است. مثلا زمانی که در حال چاپ بوده و یا زمانی که پرینتر را روشن می کنید و دستگاه در حال آماده شدن است این چراغ به حالت چشمک زن در می آید.

منتظر بمانید تا کارش را انجام دهد و به حالت آماده به کار (سبز ثابت) درآید.

حالت سوم

چراغ کاغذ ( به رنگ نارنجی ) چشمک زن است

زمانی که کاغذ داخل سینی یا فیدر تمام شده است و یا اینکه کاغذ داخل پرینتر گیر کرده است این چراغ به حالت چشمک زن در می آید.

حالت چهارم

چراغ جوهر نارنجی و چشمک زن است

این وضعیت نشان دهنده مشکلی در کارتریج ها می باشد. پایین آمدن سطح جوهر و یا اتمام کارتریج ها ، از کار افتادن چیپست پشت کارتریج هم می تواند دلیل این وضعیت باشد.

حالت پنجم

چراغ جوهر و کاغذ هم زمان چشمک می زنند

این حالت نشان دهنده یک مشکل عمومی (خطای جنرال) می باشد. یعنی اینکه تا حدودی ناشناخته است و دلایل متعددی می تواند باعث بروز این مشکل شده باشد. ابتدا پرینتر را خاموش و روشن کنید ممکن است مشکل برطرف شود. در غیر اینصورت بایستی از یک تعمیرکار پرینتر کمک بخواهید.

حالت ششم

چراغ جوهر و کاغذ به صورت متناوب (یکی در میان) چشمک می زنند.

این حالت در قسمت های قبلی بیان شد و مربوط به زمانی است که پرینتر شما احتیاج به ریست دارد.

آیا ریست کردن پرینتر توسط یک کاربر تازه کار امکان دارد یا نیاز به یک تعمیرکار یا فرد متخصص می باشد؟

بله! خیلی ساده به شما می گوییم که چگونه پرینتر اپسون ۱۴۱۰ را ریست نمایید. شما نیاز به هیچ فرد متخصص یا تعمیرکاری نخواهید داشت. از این بابت خیالتان کاملا راحت باشد.

آیا فایل ریست یا اصطلاحا نرم افزار ریست پرینتر مشکل را به صورت دائمی برطرف می کند؟

با این نرم افزار مشکل پرینتر شما برطرف می شود اما نه به صورت دائمی، ولی شما محدودیتی برای استفاده از این نرم افزار یا فایل ندارید، هر زمانی که مشکل ایجاد شد بصورت نامحدود می توانید این نرم افزار را اجرا کرده و از آن استفاده نمایید.

نحوه ریست پرینتر چگونه است؟ آموزش تصویری ریست اپسون ۱۴۱۰

آموزش ریست پرینتر اپسون ۱۴۱۰ در فایلی که دانلود می کنید وجود دارد اما در همین قسمت هم به شما می گوییم چطور این کار را انجام دهید.

توجه: در انتهای مراحل یک بار دستگاه را خاموش و روشن نمایید تا عملیات ریست کامل شود.

Reset Epson 1410

آیا ضمانتی هم در خصوص کارکرد صحیح نرم افزار ریست پرینتر اپسون ۱۴۱۰ وجود دارد؟ پشتیبانی چطور؟

این نرم افزار کاملا تست شده است. در ادامه همین نوشته می توانید نظرات کاربران متعددی که از این نرم افزار استفاده کرده اند را مطالعه نمایید. اما باز هم در صورتی که به هر دلیلی موفق به انجام این کار نشدید می توانید با تماس تلفنی با پشتیبان فنی مشکل را مطرح نمایید تا ریست پرینتر شما انجام شود.

شماره تماس: ۰۹۹۰۵۶۴۲۳۰۰ – همتی نیا

آیا وب سایت فیکس هو می تواند پرینترم را ریست کند و برای این کار چه ابزارهایی مورد نیاز است؟

در صورت تمایل می توانید این کار را به پشتیبانی فنی ما بسپارید تا بصورت رایگان این کار را برای شما انجام دهیم. برای این منظور نیاز به نصب یک نرم افزار کنترل از راه دور دارید که این برنامه هم در اختیار شما گذاشته می شود.

ریست کارتریج پرینتر ۱۴۱۰ چه تفاوتی با ریست پرینتر دارد و چه زمانی انجام می شود؟

زمانی که پرینتر، سطح جوهر داخل کارتریج ها را کمتر از حد کافی تشخیص می دهد چراغ جوهر روشن می شود و بایستی کارتریج را تعویض نمایید اما در صورتی که از مخزن رنگ استفاده می کنید  می توانید با فشردن و نگه داشتن دکمه موجود روی کارتریج ها به مدت حدود ۱۰ یا ۱۵ ثانیه و زدن مجدد دکمه قطره یا جوهر این مشکل را حل کنید.

فایل ریست پرینتر اپسون Epson Stylus Photo 1410

جهت دریافت فایل ریست پرینتر اپسون Epson Stylus Photo 1410 به همراه فایل پی دی اف آموزشی فارسی روی لینک زیر کلیک نمایید.

هواگیری پرینتر اپسون

تاکنون 34 نظر ثبت شده است.

 • دم شما گرم …..کارم راه افتاد

 • بسیار عالی مرسی از راهنمایی که انجام دادید.مشکلم بر طرف شد.

 • واقعآممنون
  کارتون خیلی درسته
  مشکلمون حل شد
  ممنون

 • ممنون عالی بود

 • دمتون گرم ، خیلی خوب بود ، فقط اخر توضیحات اضافه کنید که اخر کار پرینتر رو یه خاموش روشن کنیم که درست شه ،

 • ممنون عالی بود.

 • ممنون و متشکر از راهنمایی تون. به قول آقارضا اخر توضیحات ذکر کنید که پرینتر رو یه خاموش و روشن کنید که درست بشه. باز هم ممنون.

 • سلام خسته نباشید میبخشیدمن فایلریست رو دانلود کردم ولی برای باز شدن رمز میخواد

  • سلام. فایل های موجود در سایت “فیکس هو” رمز ندارند. احتمالا برنامه فشرده ساز شما فعال نیست. با برنامه winrar تست بفرمایید.

 • آقا دمت گرم

 • خیلی ممنون. خدا خیرتان بده
  فقط بعد از زدن دکمه ریست یک صفحه باز شد که انگار باید ۱۰۰ درصد میشد ولی هرچی صب کردم جلو نرفت. پرینتر رو خاموش روشن کردم بدون اینکه اون صفحه پر بشه پرینتر درست شد

  • سلام محمد عزیز، .. کاملا حق با شماست ، متاسفانه این مورد در آموزش فراموش شده است که در انتها بایستی پرینتر را خاموش و روشن کرد. متشکر از یادآوری شما.

 • سلام
  خدا خیر و برکت بده به شما خیلی با حال بود.

 • سلام من چند بار سعی کردم نشد گزینه ریست رو که میزنم صفر درصد میاد و وقتی پرینتر رو خاموش روشن میکنم باز هم چشمک زن هستش دستگاه من ۱۴۱۰ هستش

  • سلام مهدی عزیز،
   دقت داشته باشید که علامت دستگاه موقعی که نیاز به ریست دارد حالت چشمک زن ضربدری می باشد بدین صورت که با روشن شدن یک چراغ، چراغ دیگر خاموش می شود. مشکل مشابهی وجود دارد که چراغ ها با هم چشمک میزنن و این مشکل مربوط به ریست نیست.
   در عین حال با یک کابل دیگر تست کنید و در صورت عدم رفع اشکال با شماره ۰۹۹۰۵۶۴۰۰۲۷ تماس بگیرید تا این کار برایتان انجام شود. موفق باشید.

 • آقا دم شما گرم و واقعا ممنون . مشکل حل شد. همین ۵ دقیقه پیش از یکی از همکارام زنگ زدم بپرسم که پرینترم همچین مشکلی داره باید چیکار کنم داستان برام ساخت که آقا باید یه کد بخری و کد ۸۰ تومنه ولی من چون کلی میخرم ۶۰ بهت میدم بیار برات درست کنم ۶۰ تومن میخواست ازم بگیره که با همین نرم افزار شما ریست کنه.. واقعا آدم تو این دوره زمونه حواسشو جمع نکنه سه سوته کلاشو برمیدارن.. واقعا دمتون گرم و تشکر می کنم از انسانیتتون.. امیدوارم هر روز پیشرفت کنید. سپاس

  • سلام کاربر عزیز ، خوشحالیم که این فایل برایتان مفید بوده است. موفق و پیروز باشید.

 • خیلی دمت گرم

 • سلام دوستان من بعد از عملیات ریست نمیتونم کاغذ رنگی چاپ کنم فقط کاغذ سفید چاپ میکنه ممنون میشم اگه توضیح بدید چکار کنم؟!!!!!

  • سلام حمید عزیز،
   این مشکل مربوط به کاغذکش دستگاه است. کاغذکش دستگاه بایستی تعویض شود، در صورت ضرورت می توانید با یک شیء نوک تیز مانند کارد میوه خوری یا هر چیز دیگری روی غلطک کاغذکش پرینتر خراشهای ریزی ایجاد نمایید (فقط در حد خراش های سطحی نه بریدگی) ، با این کار تا مدتی می توانید از دستگاه استفاده نمایید. موفق باشید.

 • آقا دمتون گرم خیلی لطف کردین مشکل اساسی منو حل کردین

 • ممنون از لطفتون

 • فوق العاده بود متشکرم

 • سلام
  در مورد کانن مدل ۱۴۱۰ چیکار باید بکنیم تا ریست بشه؟

  • سلام شهرام عزیز، بابت تاخیر در پاسخ به دلیل تغییر سرورهای سایت عذرخواهیم. لطفا مدل دقیق پرینتر و متن خطای دستگاه را ذکر نمایید.

 • سلام ..خسته نباشید…. پول از حسابم کم شد ولی لینک دانلود نیومد برام

  • سلام کاربر عزیز،
   ضمن تشکر از خرید شما، فایل ریست به همراه شماره تلفن پشتیبانی به آدرس جی میل شما ارسال گردید.

 • سلام اگه چراغ قطره یکسره روشن باشه با این نرم افزار درست میشه؟

  • سلام کاربر عزیز، خیر، این مشکل با ریست کارتریج ها برطرف می شود. روی کارتریج ها (در صورتی که مخزن نصب می باشد) دکمه کوچکی وجود دارد، آن را به مدت ۱۰ الی ۱۵ ثانیه نگه داشته و پس از آن پرینتر را خاموش و روشن نمایید. در صورتی که مشکل برطرف نشد ممکن است چیپ پشت کارتریج ها معیوب شده باشد و بایستی تعویض گردد.

 • دمتون گرم. عالی بود مرسی

 • سلام من یکبار پارسال خرید کردم همین برنامه رو ریست کردن یکبار مصرف هست یا نه یعنی الانه هم میتونم ازش استفاده کنم

  • سلام کاربر عزیز، این برنامه قابلیت استفاده مجدد را دارد.
Copyright Fixhow.ir © 2020 - Allrights Reserved.