در حال انجام تغییرات روی وب سایت هستیم، در صورت وجود مشکل لطفا اطلاع دهید.
 • درباره من
 • آموزش
 • تماس با ما
 • شما اینجا هستید : خانه » رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی | آموزش ویدیویی

  رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

  تاریخ انتشار: 2020/02/21 بخش :آموزش های VIP دیدگاه:بدون دیدگاه بازدید : 979 بار

  رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی | آموزش ویدیویی

  رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی موضوع آموزش امروز وب سایت فیکس هو می باشد که بصورت ویدیویی برای شما آماده شده است.

  آموزش تعویض ناخنک فتوکپی توشیبا

  قبل از هرچیز موارد زیر را مدنظر داشته باشید.

  چرا کاغذ در دستگاه کپی گیر می کند؟

  علت گير كردن كاغذ در دستگاه كپي می تواند دلایل متعددی داشته باشد. موضوع مهمی که باید به آن توجه داشت خارج کردن صحیح کاغذ گیر کرده از داخل دستگاه است که اگر با دقت کافی انجام نشود ممکن است باعث ایجاد صدماتی برای دستگاه شود.

  در ادامه عوامل مهمی که باعث گیر کردن کاغذ داخل دستگاه کپی می شود را بیان می کنیم و امیدواریم که راهنمای خوبی برای شما باشد.

  رفع گیر کاغذ داخل دستگاه فتوکپی توشیبا

  ضمنا در صورت تمایل می توانید مقاله پرینت نگرفتن پرینتر | مشکلات چاپ نکردن پرینتر و راه حل آن را نیز مطالعه نمایید.

  کثیف بودن مسیر کاغذ یا وجود یک شیء خارجی

  در دستگاه کپی کاغذها داخل مخزن کاغذ قرار دارند که اصطلاحا کاست یا سینی کاغذ خوانده می شود. هنگامی که دستور چاپ صادر می شود کاغذ توسط قسمت کاغذکش دستگاه از سینی برداشته می شود و مسیر مشخصی را طی می کند و در این مسیر عملیات چاپ یا کپی انجام شده و در نهایت در قسمت سینی خروجی کاغذ قرار می گیرد.

  موارد متعددی مشاهده شده است که وجود یک شیء خارجی مانند سوزن ته گرد، تیکه کاغذ و یا اشیاء دیگری که داخل دستگاه افتاده است مانع از حرکت کاغذ و در نتیجه گیر کردن کاغذ شده است.

  راه حل:

  هنگامی که کاغذ داخل دستگاه گیر می کند ابتدا پنل دستگاه را به دقت نگاه کنید. اکثر دستگاه های چاپ و کپی محل گیرکردن کاغذ را با علامت های خاصی نشان می دهند. محل هایی مانند سینی کاغذ ، قسمت درام و یا کارتریج ، قسمت خروجی کاغذ و …

  در مر حله بعد دستگاه را خاموش نموده و کابل برق آن را جدا نمایید. سینی کاغذ را از دستگاه خارج نمایید. همچنین در قسمت پشت دستگاه ، دو طرف دستگاه و جلوی دستگاه ممکن است درب هایی تعبیه شده باشد که با کشیدن ضامن آن به سمت بیرون می توانید آن را باز نموده و مسیر حرکت کاغذ را چک نمایید.

  توجه: به برچسب های زرد با علامت خطر چسبیده شده در قسمت هیتر دستگاه دقت داشته باشید ممکن است حرارت زیادی داشته باشد که باعث سوختگی دستتان شود. بعد از خاموش کردن دستگاه بهتر است زمانی را صبر کنید تا قطعات دستگاه سرد شوند.

  در صورتی که ضامن های سبزرنگ یا آبی رنگی مشاهده می کنید با استفاده از آنها کاغذ را به آرامی خارج نموده و لبه کاغذ را به دقت بررسی نمایید. در صورتی که وجود شیء خارجی باعث گیر کاغذ شده باشد معمولا اثر آن روی لبه کاغذ قابل مشاهده است و می توانید محل آن را تشخیص داده و آن را از دستگاه خارج نمایید.

  کاغذ نامناسب

  کاغذها در اندازه و ضخامت های مختلفی تولید می شوند. همچنین بعضی کاغذها کیفیت پایین تری نسبت به بقیه دارند که می توانند باعث ایجاد مشکلاتی شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله چگونه از کیفیت کاغذ مورد استفاده خود مطلع شویم | کاغذ در پرینترهای لیزری را بخوانید. اما به صورت کلی کاغذهای خیلی نازک، چروک ، پاره شده ، دارای سنجاق دار و یا یک بار استفاده شده می توانند داخل دستگاه گیر کرده و در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد کنند.

  راه حل:

  از کاغذهای درجه یک ، نو و مناسب استفاده نمایید. زمانی که از یک بسته کاغذ نو استفاده می کنید نیازی به فوت کردن میان کاغذها نیست و این کار توصیه نمی شود.

  مشکلات مربوط به تنظیمات دستگاه

  گاهی اوقات گیرکردن کاغذ داخل دستگاه فتوکپی مربوط به تنظیمات نامناسب دستگاه می باشد. به عنوان مثال در بعضی از دستگاه ها در صورتی که تنظیمات سایز کاغذ برای سینی دستی دستگاه روی حالت A5 باشد در حالی که کاغذ موجود در سینی دستی سایز A4 باشد معمولا کاغذ داخل دستگاه گیر می کند.

  مورد دیگر نوع کاغذ است. معمولا نوع کاغذ بر اساس ضخامت یا گرماژ آن در تنظیمات دستگاه قابل تنظیم است. در صورتی که از کاغذهای معمولی جهت چاپ استفاده می کنید نوع کاغذ را بایستی Plain انتخاب نمایید و در حالت های کاغذهای خاص بایستی نوع آن را از تنظیمات دستگاه انتخاب نمایید.

  سایر مشکلات دستگاه

  مشکلات فنی دستگاه عامل دیگر گیر کردن کاغذ داخل دستگاه کپی می باشد. مشکلات مربوط به سنسورهای تشخیص کاغذ که در مسیر حرکت کاغذ داخل دستگاه تعبیه شده اند. شکستن دنده ها، مشکلات مربوط به موتور، درایو، گایدها ، سنسورها، غلطک ها و بخش های هدایت کاغذ و همینطور خطاهای الکترونیکی دستگاه عامل دیگری برای گیرکردن کاغذ ها می باشند. در ادامه شاهد نحوه رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی توشیبا باشید.

  مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی

  گاهی اوقات کاغذ داخل دستگاه کپی مچاله می شود. در این موارد بایستی دقت داشته باشید که کاغذ را طبق دستورالعمل مربوط به دستگاه به آرامی خارج نموده و سعی کنید که کاغذ پاره نشود. در این صورت ممکن است قسمتی از کاغذ داخل دستگاه باقی مانده و بعدا باعث ایجاد مشکل شود.

  مشکل گیرکاغذ فتوکپی توشیبا

  مشکل گیر کاغذ فتوکپی توشیبا

  یکی از مشکلات شایع برای فتوکپی توشیبا مدل های رومیزی مانند استودیو 166 ، استودیو 163 ، 203 ، 206 ، استودیو 181 و دستگاه های مشابه، شکستن پایه ناخنک های روی هیتر (قسمت خروجی کاغذ) می باشد. در برخی موارد این ناخنک ها از محل خود خارج می شوند و نیاز دارید که با بازکردن اصولی قسمت های مربوطه ناخنک را مجددا در محل خودش قرار داده و یا آن را تعویض نمایید.

  در ادامه آموزش ویدیویی تعویض ناخنک توشیبا 166 و مدل های مشابه را برای شما قرار داده ایم که می توانید از آن استفاده نمایید.

  آموزش تعویض ناخنک فتوکپی توشیبا

  ناخنک هیتر فتوکپی توشیبا

  قبل از هرچیز برای تشخیص اینکه آیا ناخنک های فتوکپی توشیبا مشکل دارند یا نه ، موارد زیر را مطالعه نمایید:

  پنل فتوکپی توشیبا 166 نمای تصویر زیر را دارد. هنگام گیرکاغذ روی کنترل پنل دستگاه (قسمت دکمه ها و صفحه نمایش کوچک آن) علامت های قرمز رنگی را مشاهده می کنید.

  گیر کردن کاغذ داخل دستکاه کپی

  برای شروع کار ابتدا درب سمت راست دستگاه را باز نمایید. در قسمت بالا درب روی هیتر وجود دارد و اهرم سبزرنگ کوچکی دارد که می توانید آن را بازکنید و وضعیت ناخنک های هیتر دستگاه را چک نمایید. در صورتی که وضعیت ناخنک ها عادی باشد مشکل می تواند مربوط به تنظیمات سایز کاغذ یا عوامل دیگر باشد اما در صورتی که یک یا چند ناخنک شکسته است برای تعویض آن می توانید از آموزش ویدیویی زیر استفاده کنید.

  گیر کاغذ توشیبا

  همانگونه که گفتیم با این آموزش ویدیویی شما می توانید مشکل گیر کردن کاغذ به واسطه شکستن ناخنک در فتوکپی های توشیبا مدل های زیر را برطرف نمایید.

  فتوکپی توشیبا مدل Toshiba studio 166

  فتوکپی توشیبا مدل Toshiba studio 181

  فتوکپی توشیبا مدل Toshiba studio 206

  فتوکپی توشیبا مدل Toshiba studio 163

  فتوکپی توشیبا مدل Toshiba studio 203

  توجه: فایل آموزشی تهیه شده مختص مدل های ذکر شده در بالا می باشد.

  5/5 - (3 امتیاز)
  شبکه های اجتماعی
  دیدگاه کاربران
  مشاوره و خرید پرینتر