معرفی مختصر پرینتر کانن مدل Canon i-SENSYS LBP6020B

پرینتر کانن مدل LBP6020 با عنوان کامل Canon iSensys LBP6020 یک پرینتر لیزری سیاه و سفید از شرکت کانن می باشد که با سرعت ۱۸ برگ در دقیقه می تواند اسناد شما را چاپ کند.
رنگ بدنه این پرینتر مشکی بوده و دستگاه نسبتا جمع و جوری است. چاپ آن تک رو بوده اما می توانید بصورت دستی اسناد خود را پشت و رو چاپ کنید. چاپ دستی پشت و رو به این صورت است که ابتدا صفحات فرد را چاپ می کنید سپس برگه ها را پشت و رو کرده و صفحات زوج را چاپ می کنید.
این پرینتر کیفیت ساخت خیلی خوبی دارد و همچنین موقع چاپ صدای کمی تولید می کند. شما می توانید از پرینتر کانن Canon iSensys LBP6020 برای مصارف خانگی و دفاتر کوچک استفاده نمایید.
یکی از قابلیت ها و تنظیمات چاپ این دستگاه حالت تونر سیو (toner save) می باشد که با فعال کردن آن می توانید در مصرف تونر صرفه جویی کرده و اسناد بیشتری چاپ کنید. البته توصیه می شود برای اسنادی که فونت های ریز و یا اشکال ظریفی دارند و یا متن آن رنگی می باشد این گزینه را فعال نکنید چرا که ممکن است برایتان کمرنگ چاپ کند.

شما هم در صورتی که نظر یا تجربه ای در خصوص موضوع این پست با عنوان “درایور پرینتر کانن مدل LBP6020 و LBP6020B” دارید لطفا از قسمت نظرات بیان کنید.

 

مشخصات فنی پرینتر کانن مدل Canon i-SENSYS LBP6020B

 • ابعاد ۱۹۸ × ۲۴۹ × ۳۵۹ميلي‌متر
 • وزن ۵٫۰ کيلوگرم
 • تکنولوژي چاپ چاپ ليزري
 • کاربري تک کاره
 • سايز چاپ A4
 • نوع کاغذ قابل استفاده کاغذ ساده، کاغذ ضخیم، لیبل، پاکت نامه
 • ظرفيت سيني کاغذ ۱۵۰ برگ
 • نوع چاپ تک رنگ
 • سرعت چاپ سياه و سفيد ۱۸
 • رزولوشن چاپ(dpi) 2400X600dpi
 • حافظه پرينتر ۸ مگابايت
 • توان کار ماهانه ۵۰۰۰
 • زبان چاپ Canon Advanced Printing Technology (CAPT)
 • نوع کارتريج يا تونر شماره ۷۲۵
 • کارکرد کارتريج مشکي برای چاپ ۱۶۰۰ برگ
 • نوع پورت ارتباط به کامپيوتر پورت USB 2.0

آموزش نصب و راه اندازی پرینتر کانن مدل LBP6020 و LBP6020B

تاکنون آموزش نصب و راه اندازی پرینتر کانن مدل LBP6020 و LBP6020B آماده نشده است.

آموزش کار با پرینتر کانن مدل LBP6020 و LBP6020B

هم اکنون آموزش اپراتوری پرینتر کانن مدل LBP6020 و LBP6020B آماده نیست.

موارد زیر بصورت کلی بوده و در مورد اکثر پرینترها می توانید به کار ببرید. بدیهی است که رعایت موارد زیر باعث طول عمر پرینتر شما و کاهش هزینه های شما خواهد شد.

پرینتر خود را روی یک سطح صاف نصب کنید، چنانچه پرینتر شما سینی کاغذ مجزایی دارد که می توان آن را خارج کرد این مورد بسیار اهمیت دارد که سطح زیرین پرینتر شما صاف باشد.

محل نصب پرینتر در معرض نور آفتاب نباشد، همچنین از وسایل سرمایشی و گرمایشی فاصله داشته باشد.

در صورتی که در محل کار از دستگاه استفاده می کنید حتما یک کاور پارچه ای یا پلاستیکی تهیه کنید و مواقعی که از دستگاه استفاده نمی کنید روی آن را بپوشانید.

از کاغذهای مرغوب و با گرماژ استاندارد پرینتر استفاده نمایید. همچنین سعی کنید از کاغذهای نو استفاده کرده و کاغذهای تاشده ، چروک و پاره و یا مرطوب را وارد دستگاه نکنید.

گیر کردن کاغذ داخل پرینترها یک مشکل شایع و پیش بینی شده است و به همین دلیل برای خارج کردن کاغذ گیر کرده داخل دستگاه مواردی پیش بینی شده است. برای این کار همه حواستان را جمع کنید تا کاغذ پاره نشود و بطور کامل خارج شود، برای این منظور ابتدا دستگاه را خاموش نموده و سینی کاغذ را خارج نمایید (در مواردی که سینی کاغذ قابل خارج کردن هست) پس از آن کارتریج را خارج نموده و شاید دستگاه شما یک درب در قسمت پشت داشته باشد که می توانید ان را باز نمایید. همچنین اهرم های سبزرنگی که در مسیر عبور کاغذ قرار دارند به شما کمک می کنند که کاغذ را راحت تر ازدستگاه خارج نمایید.

هر از چندگاهی پرینتر خود را تمیز کنید

دقت کنید روی کاغذهای داخل سینی کاغذ شیئ خارجی وجود نداشته باشد.

اگر حجم چاپ زیادی دارید بطور مداوم از پرینتر کار نکشید و بعد از هر ۱۵۰ یا ۲۰۰ برگ استراحت کوچکی به پرینتر بدهید تا حرارت زیاد ایجاد شده به دستگاه صدمه ای نزند.

 

 

اینجا محل درج تجارب کاربران این دستگاه است.

تاکنون مورد خاصی از طرف کاربران در خصوص کار با پرینتر کانن مدل LBP6020 و LBP6020B مطرح نشده است. چنانچه شما تجربه ای در خصوص این دستگاه دارید لطفا از قسمت نظرات برای ما ارسال نمایید تا در این بخش قرار گیرد.

دانلود های مربوط به این دستگاه

اینجا محل دانلود برنامه های مربوط به این دستگاه است.

درایور پرینتر کانن مدل LBP6020 و LBP6020B

عنوان: درایور پرینتر کانن مدل LBP6020 و LBP6020B

Canon i-SENSYS LBP6020

Canon i-SENSYS LBP6020B

ویندوز: Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Windows XP

ورژن: R1.51V1.10

لینک دانلود نسخه ۳۲ بیتی  با حجم ۱۰ مگابایت

لینک دانلود نسخه ۶۴ بیتی با حجم ۱۲ مگابایت